פארקור – ספורט אקסטרים בסביבה הכי בנאלית

ppcking.co.il  > ספורט וכושר >  פארקור – ספורט אקסטרים בסביבה הכי בנאלית
0 Comments

הקדמה: מה זה פארקור?

פארקור הוא ספורט אתגרי הכולל ריצה, קפיצה וטיפוס כדי להתגבר על מכשולים.

פארקור היא מילה צרפתית שמשמעותה "אמנות התנועה". הוא נוצר בצרפת בסוף שנות ה-80 על ידי דיוויד בל. פארקור ידוע גם בתור ריצה חופשית, או l'art du déplacement (אמנות התנועה).

פארקור שימש כצורה של הכשרה חלופית לאנשי צבא ושוטרים. זה שימש גם כדרך לשיפור הכושר הגופני והקשיחות הנפשית אצל ספורטאים.

פארקור הוא דיסציפלינה פיזית המתורגלת בסביבה עירונית. הוא נוצר בצרפת, והמילה פארקור נגזרת מהמילים הצרפתיות "parcours" ו-"course". מטרת הפארקור היא להתגבר על מכשולים בדרכו על ידי התאמת תנועותיו לסביבה.

הפארקור נתפס כדרך לברוח מהחברה ומהחוקים שלה, כמו גם כספורט שמקדם ביטחון עצמי. המכשול הנפוץ ביותר שעומד בפני מתרגלים הם קירות, מסילות, מדרגות, מדפים ומאפיינים אדריכליים אחרים.

ניתן לתרגל פארקור לבד או עם אחרים בקבוצות של שניים או יותר.

מהו פארקור וכיצד לתרגל בבטחה

פארקור הוא דיסציפלינה פיזית שבה מתרגלים משתמשים במכשולים בסביבתם כדי להתגבר על כל אתגר פיזי.

ניתן לתרגל פארקור בכל מקום, אך לרוב הוא מתאמן על מבנים עירוניים כמו מבנים וקירות, בגינות משחקים ובנינגה פארק. זה לא מרוץ אלא אתגר אישי.

ישנם סיכונים רבים הקשורים לפארקור, לכן חשוב שתתרגל בבטחה ובאחריות.

פארקור הוא דיסציפלינה פיזית המתמקדת בהתגברות על מכשולים בדרכו על ידי התאמת תנועותיו לסביבה. הוא תוכנן במקור כמסלול מכשולים לאימונים צבאיים, ומאז התפתח לפעילות פנאי עם מערכת חוקים והנחיות משלה.

אפשר לתרגל פארקור בכל מקום, אבל זה נעשה בדרך כלל בסביבות עירוניות כמו בנייני עיר, אתרי בנייה או במתקנים המדמים את הפעולות שנעשות בפארקור, כמו במתקני נינג'ה.

ההיסטוריה של פארקור וההתפתחות לתוכניות אימון מבוססות רחוב

פארקור פותחה בצרפת בשנות ה-90 כדרך להגיע מנקודה אחת לאחרת במהירות וביעילות ככל האפשר. פארקור הוא סוג של פעילות גופנית הכוללת ריצה, טיפוס, קפיצה, גלגול ועוד תנועות במטרה להגיע ממקום למקום.

פארקור הוא ספורט אתגרי שניתן לתרגל בכל מקום. זה תוכנן במקור עבור סביבות עירוניות אבל התפתח למשהו יותר מבוסס רחוב.

פארקור הוא ספורט שמקורו בצרפת בשנות ה-80. זהו סוג של אימון גופני שנועד להתגבר על מכשולים ולעבור במהירות בסביבה עירונית. פארקור שימש את הצבא ואכיפת החוק כתוכנית לאימון מכשולים.

פארקור הוא ספורט אתגרי שמתקיים בסביבה הכי בנאלית – מסגרות עירוניות. ההיסטוריה של הפארקור וההתפתחות לתוכניות אימון מבוססות רחוב חשובות כי הן מראות כיצד הפארקור התפתח לאורך זמן, אך גם כי היא מראה כיצד ניתן ליישם את הספורט בסביבות שונות.

דילוג לתוכן