טירנה היא בירת אלבניה

ppcking.co.il  > אינטרנט וטלקום >  טירנה היא בירת אלבניה
0 Comments

טירנה היא עיר כפופה ומרכז מנהלי של אזור טירנה. כמועצת עיר, מועצת טירנה מורכבת מ-55 חברים ומכהנת בתקופת כהונה של ארבע שנים. זוהי בירת אלבניה והעיר הגדולה ביותר – טירנה. בשנת 2018 עמדה אוכלוסיית העיר על 1,586 קמ"ר 374,801.

בעיר מתגוררים למעלה מ-800,000 אנשים ותושביה שייכים לקבוצות אתניות שונות

כמו כל עיר אחרת במדינות מפותחות. טירנה היא העיר עם האוכלוסייה הגדולה ביותר באלבניה, כנראה בגלל שהיא הגדולה מכל הערים במדינה. העיר היא ביתם של מוסדות ממשלתיים רבים, אוניברסיטאות ציבוריות ופרטיות והיא מרכז החיים הפוליטיים, הכלכליים והתרבותיים של המדינה.

טירנה היא בירת אלבניה והעיר הגדולה באלבניה עם אוכלוסייה של כ-500,000. זוהי העיר הגדולה ביותר, מרכז המסחר, התעשייה והתרבות של אלבניה. היא נוסדה בשנת 1614 והפכה לבירת המדינה בשנת 1920.

היא מרכז הכלכלה, התרבות והפעילות הממלכתית של המדינה. הוא ממוקם במרכז המדינה, מוקף הרים וגבעות, כאשר דג'טי מתנשא במזרח ועמק קטן בצפון מערב המשקיף למרחוק על הים האדריאטי. זוהי אחת הערים הרטובות והשטיפות ביותר באירופה, עם 2,544 שעות שמש בשנה.

טירנה נוסדה כעיר בשנת 1614 על ידי הגנרל העות'מאני האלבני סיליימאן פאשה בארג'יני ומשגשגת מאז סביב המסגד הישן והטורבה

אבל העיר עצמה צעירה יחסית, היא בת כ-400 שנה, היא נוסדה בשנת 1614 על ידי סולימאן פאשה ברג'יני, האדון הפיאודלי של האזור הזה. מיקומה הגיאוגרפי, בין ההרים לים, בלב ליבה של אלבניה, הפך את העיר הזו לאטרקטיבית מאוד עבור האלבנים, מה שגרם להם לעבור לכאן.

מקור השם

למרות שזו בירה חדשה ומודרנית, מקורותיה של טירנה כעיר הם עתיקים וישנם מספר תיאוריות ומיתוסים הקושרים את שמה הנוכחי למילים עתיקות. יהיה המקור אשר יהיה, איננו יודעים בוודאות, אך בוודאות שטירנה הוזכרה לראשונה במסמך ונציאני בשנת 1418.

העיר החלה לצמוח בתחילת המאה ה-18

אך נותרה עיר מינורית עד שהייתה הוכרזה כבירת אלבניה בשנת 1920. היא נבחרה כבירת אלבניה בשנת 1920 על ידי קונגרס לושניה. ב-8 בפברואר 1920 הוכרזה טירנה כבירה הזמנית על ידי קונגרס לושנייר, וב-31 בדצמבר 1925 היא הוכרזה כבירה קבועה. ב-8 בפברואר 1920 הכריז הקונגרס של לושנייר על טירנה כבירה הזמנית של אלבניה העצמאית החדשה. בשנת 1912

ב-8 בפברואר 1920

האספה הלאומית של אלבניה נבחרה לעיר הבירה הזמנית של אלבניה בטירנה. בינואר 1920, על פי החלטת האספה הלאומית של אלבניה, הכריז לושני על טירנה כבירת ומקום השלטון של אלבניה. במבט לעתיד, טירנה חוותה סדרה של קריסות פוליטיות לאורך המאה ה-20. החל מה-11 בפברואר 1920, הכריז קונגרס לוסניה על טירנה כבירתה הזמנית של אלבניה. באותה תקופה כונתה טירנה בירת האספה הלאומית, משום שנציגים מכל רחבי המדינה התכנסו כל חמש שנים.

כיום טירנה

למרות שלעתים קרובות כאוטית, היא עיר קטנה ונעימה מאוד ומרכז תרבותי, בידור ופוליטי של אלבניה. בטירנה מתגוררים כמעט מיליון איש (האוכלוסיה הכוללת של אלבניה מונה כשלושה מיליון), כך שלא תמצאו אותה בשום מקום אחר במדינה המקסימה הזו. תיירים בדרך כלל מוצאים את טירנה עיר יפה ומקסימה, שבה רגשות עיר קוסמופוליטיים ועיר קטנה שזורים בחיי לילה תוססים.

טירנה

היא עיר מלאה בבתי מלון, מסעדות, ברים, פאבים, מרכזי נוער ואומנות המציעים חיי תרבות פעילים ומגוונים גם למקומיים וגם לזרים. העיר ממשיכה להוות מרכז חשוב לפעילויות לאומיות ובינלאומיות כגון ימי עיון, כנסים, פסטיבלים, הופעות ועוד, מה שהופך אותה לעיר בעלת שם ואטרקטיבי. אתרי החוף היוקרתיים הראשונים צצו כאן לאחרונה, וכאשר עיירת החוף סרנדה ועיירת החוף וולורה הפכו נוחים יותר, בירת המדינה, טירנה, נמצאת כ-22 קילומטרים פנימה עם אוכלוסייה של למעלה מחצי מיליון תושבים. , מה שהופך אותו ליותר קוסמופוליטי. , עם מסעדות, חנויות וגלריות חדשות המשלימות פרשנות כמעט סוריאליסטית לעדויות העבר של העיר.

טירנה

היא דוגמה מצוינת לעיר עם אווירה תוססת נפלאה המתאימה באופן מושלם למראה יוצא הדופן שלה. אתה יכול לראות את המיטב של טירנה ואת העיר כולה בצבעים מרהיבים על רקע ההרים המדהימים ברקע. בהתחשב בכמות העמוסה של התחבורה בטירנה, הפארק הזה מאפשר לאווירה הים תיכונית של העיר לזרוח. להפסקה ממרכז העיר, פנו לפארק הלאומי הר דג'טי, הפופולרי בקרב תושבי טירנה לטיולים בחוץ וטיולים באזורים הכפריים.

האטרקציה המרכזית של טירנה היא כיכר Skandenbeg במרכז העיר, על שם הגיבור הלאומי של אלבניה. גם הצורות, הצבעים והדוגמאות השונות המעטרות את חזיתות המבנים הפכו למוקדי תיירות עבור המבקרים בטירנה.

בטירנה יש 8 ספריות ציבוריות

אחת מהן היא הספרייה הלאומית של אלבניה (ספריית קומבלה), 5 ו-56 מוזיאונים בתים ומונומנטים תרבותיים. כעיר הבירה, טירנה היא מרכז ספורט באלבניה, שבו מאורגנות פעילויות הן ברמה חובבנית והן ברמה מקצועית. כעיר הבירה, טירנה היא היעד המשמעותי ביותר עבור תעשיית התקשורת האלבנית, שתכניה מתפרסים ברחבי אלבניה, קוסובו וטריטוריות דוברות אלבנית אחרות.

טירנה

היא בירת הרפובליקה של אלבניה והמרכז הפוליטי, הכלכלי והתרבותי העיקרי של המדינה. טירנה היא בירת הרפובליקה של אלבניה, ולכן היא ממלאת תפקיד חשוב בעיצוב החיים הפוליטיים והכלכליים של המדינה. טירנה היא בירת אלבניה, מדינה בדרום מזרח אירופה, שקו החוף שלה משתרע מהים האדריאטי ועד הים היוני.

טירנה משתרעת עד למישור טירנה שבמרכז אלבניה

בין הר דג'טי במזרח, גבעות קרבה, סאוק ו-Vakarr בדרום, ועמק בצפון המשקיף על הים האדריאטי. טירנה עצמה ממוקמת מערבית למרכז המדינה, רק 30 ק"מ מהחוף האדריאטי. היום אנו מציגים את טירנה; ממוקם על נהר אישם, ממערב להרי סאר.

כיום

היא נחשבת לאחת הערים הצומחות ביותר בעולם. העיר מוכרת כאחת הערים הגדולות בבלקן, עם שפע של אתרים היסטוריים ומקומות בילוי ציוריים. המלונות הגדולים בעיר הם מלון טירנה אינטרנשיונל, מלון טירנה מריטים פלאזה, שניהם ממוקמים במרכז העיר, קרוב לכיכר סקנדרבג, ומלון טירנה מאק המפואר[96] בבעלות הייאט. קרוב לאצטדיון התעופה האלבני. גם מריוטה טירנה מתכננת לפתוח שם מלון.

דילוג לתוכן