חלוקת רכוש מטבעות וירטואליים בעת גירושין

ppcking.co.il  > משפחה וקהילה >  חלוקת רכוש מטבעות וירטואליים בעת גירושין
0 Comments

העיתון למשפטים בניו ג'רזי בחן לאחרונה את ההשפעה של הביטקוין והקריפטו על גירושין. הביטקוין מתגרש, וכתבתי מאמר בניו יורק טיימס על מטבעות קריפטוגרפיים וגירושין, ובמאמר זה שפרסמתי עבור כתב העת NJ Law, כתבתי את המאמר "Cryptocurrency in Divorce".

כתב העת New Jersey Law Journal בחן לאחרונה את ההשפעה של הביטקוין והקריפטו על הגירושין. השימוש בביטקוין מסתיר נכסים זוגיים בגירושין "ובמאמר הניו יורק טיימס" ביטקוין בגירושין: סוגיה משפטית ואתית.

לפני שנבחן את הנכסים בביטקוין ובמטבעות קריפטוגרפיים אחרים בהסדר גירושין בצפון קרוליינה

חשוב לתת סקירה קצרה על ההשלכות המשפטיות והאתיות של נדל"ן במטבע וירטואלי במקרה של גירושין. בחלק הראשון של סדרה דו-חלקית זו, סקרנו את היחסים בין ביטקוין, קריפטוגרפיה וגירושין בארצות הברית ובבית המשפט העליון של ארה"ב. ברגע שמזהים מאפיין קריפטו ומאופיין כרכוש זוגי, עליו להפיץ אותו לשני הצדדים. כמובן, אופן חלוקת הנכסים בגירושין תלוי באופי הנכסים וביחסים בין הצדדים, כמו גם במצבם הכלכלי. אם הקריפטו-נכסים נמצאים ורשומים כרכוש זוגי, כל צד יקבל את חלקו ההוגן בהסדר הגירושין, ללא קשר למצב הזוגי או למצבם הכלכלי.

אם אתה מישהו שעובר את תהליך הגירושין ויש ברשותך כמות קריפטוגרפית משמעותית, ייתכן שאתה תוהה האם הוא מופץ בצורה הוגנת. לדוגמא, אם נרכשו כספי ביטקוין במהלך הנישואין, ניתן לחלק אותם באופן הוגן במסגרת ההסדר.

אם יש לך מטבעות קריפטוגרפיים כנכס בתיק שלך

אנו ממליצים לך לדבר עם עורך דין גירושין מנוסה מסנטורי סיטי שיוכל לעזור לך להבין מה המשמעות של המצב הספציפי שלך אם יש שוק מטבעות וירטואלי. אם אתה הבעלים של כספי ביטקוין, עליך לשכור מומחה שיסביר כיצד העושר הזה יכול להופיע במהלך גירושיך. חשוב להבין ולהכיר במטבעות וירטואליים, במיוחד אם הם כפופים לחלוקת רכוש במהלך גירושין, על פי מומחינו.
לפרטים נוספים בנושא של חלוקת רכוש בגירושין וחלוקת רכוש מטבעות וירטואליים בעת גירושין באפשרותך להעיף מבט ב- adv-office.co.il

כדי להבטיח שניתן לחלק נכסים זוגיים הוגנים בין בני הזוג, על שני הצדדים לחשוף מידע פיננסי רלוונטי אודות נכסיהם הזוגיים. מידע שנאסף במהלך תהליך הגילוי עשוי להוכיח מכריע לקביעת חלוקה הוגנת של רכוש זוגי ולפתרון הוגן וסביר של גירושין, תלוי באופי הנכס וביחסו זה לזה, וכן בגורמים אחרים כגון גיל, מין ומצב משפחתי.

יתר על כן

בני זוג חכמים יכולים לנסות להסתיר נכסים במטבעות קריפטוגרפיים במקרה של גירושין. מכיוון שקנייה ומכירה של מטבעות וירטואליים כמו ביטקוין היא אנונימית, יש דרך חדשה לבני הזוג "להסתיר" כסף לקראת גירושין, כל עוד לשני הצדדים יש את היכולת לחשוף באופן מלא את נכסיהם והתחייבויותיהם. אם הצדדים אינם יודעים להוכיח כי יש להם נכסי קריפטו – נכסים שנרכשו במהלך הנישואין – הם עלולים להיאלץ לשתף את עצמם בקריפטו במהלך הגירושין ועליהם לחשוף אותם במלואם.

למרות שצריך לנקות רק את חשבונות המשפחה והפנסיה

חלוקת הנכסים במהלך גירושין יכולה להיות מורכבת. זה לא חייב, אך דיגיטציה של כספים יכולה להפוך את חלוקת הנכסים במקרה של גירושין לקלה ושקופה מתמיד. נכסים נסתרים בין בני זוג יכולים להיות קלים יותר, מה שמקל על בתי המשפט להפיץ אותם בצורה הוגנת במהלך הליכי גירושין.

בעלות על ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים מעלה שאלות חדשות וחדשות בגירושין כנים שבהם נחשפים נכסים

בעוד שמטבעות קריפטוגרפיים הם חדשים יחסית בגירושין, בתי משפט עדיין לא מבינים לחלוטין כיצד עובדים פרויקטים של מטבעות וירטואליים מבטיחים. כרגע אין חוקים ספציפיים להגנה על מטבעות קריפטוגרפיים בתהליך הגירושין, אך מטבעות קריפטוגרפיים מעורבים בכמה מקרי גירושין.

חלוקה וחלוקה של מטבעות קריפטוגרפיים כקניין זוגי מורכבים למדי בגלל הערכת שווי יציבה של מטבעות קריפטוגרפיים

אך מסיבה זו, החלוקה או החלוקה כ"רכוש זוגי "יכולים להיות מורכבים למדי. שקול את חלוקת הקריפטו שנרכשה, עברה בירושה או ניתנה במהלך הנישואין. מטבע קריפטוגרפי הוא מטבע קריפטוגרפי שקנה בן זוג לפני כריתת הנישואין. אם שני בני הזוג משקיעים בקריפטוגרף של ביטקוין ושניהם מתכננים להתגרש, המטבע כפוף לחלוקה כמו כל נכס זוגי אחר. במקום להתמוסס, זוגות גרושים רבים בוחרים לחלוק את הקריפטו בעצמם, כאשר צד אחד משלם עבור ההסדר ומאוחר יותר מוכר אותו בבורסה.

אם גירושין כרוכים בהעברות מטבעות וירטואליות, על המצטרף החדש לוודא שהוא מודע באופן מלא לפני קבלת המטבע.

שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון כאשר מטפלים במטבעות קריפטוגרפיים במקרה של גירושין

הוא חוסר הוודאות לגבי ערכם לצורכי חלוקת מס. יש לדווח על ביטקוין ועל מטבעות קריפטוגרפיים אחרים כנכסים כמעט בכל תחומי השיפוט כאשר מתרחשים גירושין. האופן שבו אתה מכריז על נכסי מטבעות קריפטו במקרה של גירושין יכול להשתנות בהתאם לתחום השיפוט.

דילוג לתוכן